
Dantų išsimušimas vaikystėje ir vėlesniais gyvenimo metais yra gana dažna, tačiau labai sudėtinga trauma, jos metu pažeidžiamas ne tik pats dantis, bet ir jį supantys audiniai. Išmuštas dantis netenka mitybos ir inuvacijos, yra nutraukiami periodonto raiščiai, kurių pagrindinė funkcija yra jungtį dantį su alveolės kaulu. Po danties replantacijos gijimas yra sunkus ir sudėtingas, jam įtakos turi tokie faktoriai kaip danties laikymo sąlygos, išsimušus dantį, laikas nuo patirtos traumos iki danties replantacijos, žmogaus organizmo sugebėjimas gyti ir pan. Taigi, jei vaikas išsimušė dantį, tėveliai turi greitai reaguoti ir tinkamai laikyti bei transportuoti dantį, kad jis būtų tinkamas replantacijai.
Kada dažniausiai pasitaiko danties išmušimo traumos?
Specialistai išskiria tris pagrindinius periodus vaiko gyvenime, kai danties ar dantų išsimušimo tikimybė yra didžiausia:
Kaip laikyti ir transportuoti išmuštą dantį?
Išmuštas dantis negali džiūti, nes tada kyla komplikacijų tikimybė po danties replantacijos. Todėl geriausia jį laikyti drėgnai. Tam puikiai tinka seilės, kiaušinio baltymas ar pienas. O štai vandens derėtų atsisakyti, nes vandentiekio vandenyje knibžda plika akimi nematomų bakterijų, kurios gali pažeisti išmuštą dantį, todėl vargu ar jūsų vaikas išvengs komplikacijų gydymo metu. Taigi, aptarkime terpes, kurios yra tinkamos išmušto danties laikymui ir transportavimui šiek tiek išsamiau.
Taigi, nuo to, kaip ir kur laikysite išmuštą dantį, priklausys danties replantacijos sėkmė ir komplikacijų tikimybė. Suradę išmuštam dančiui tinkamą laikymo ir transportavimo terpę, kuo greičiau apsilankykite odontologijos kabinete, nes šioje situacijoje kiekviena minutė yra brangi.
Sėkmės!