Kasdieniai įpročiai, kurių reiktų atsisakyti norintiems turėti sveiką ir gražią šypseną

2016-10-31

Visi, kurie nori turėti sveikus ir gražius dantis, turėtų žinoti, kad nepakanka juos porą kartų per dieną valytis ir reguliariai lankytis odontologijos klinikoje. Dantų būklei labai daug įtakos turi susiformavę įpročiai, mityba, bendra organizmo būklė ir pan. Kai kuriems veiksniams, kurie kenkia dantų sveikatai ir estetiniai išvaizdai, kelio užkirsti yra neįmanoma, pavyzdžiui, senėjimo procesui arba paveldimumui, tačiau kai kurių žalingų kasdieninių įpročių, galima atsisakyti.

Rūkymas. Apie rūkymo žalą organizmui kalbama jau seniai, tačiau apie šio žalingo įpročio pasekmes dažnas susimąstoma tik tada, kai pradeda streikuoti sveikata. Rūkančiųjų dantys apsineša dervomis, todėl jie pagelsta, kartais paruduoja. Be to, sutrinka ir seilių išsiskyrimas, todėl burnos ertmė nebesugeba pati natūraliai išsivalyti, o tai lemia greitesnį bakterijų ir mikroorganizmų dauginimąsi. Vertėtų paminėti ir tai, kad dėl rūkymo susiaurėja kraujagyslių sienelės, todėl į dantenas patenka mažiau kraujo, o tai lemia mažesnį dantenų ir dantų atsparumą įvairioms ligoms. 

Kontrastingos temperatūros maistas. Be abejo, labai skanu ledus užsigerti karšta kava, o šaltibarščius užkąsti karštomis bulvėmis, tačiau toks temperatūrų svyravimas išties labai kenkia dantims. Ilgainiui, piktnaudžiaujant tokiu maistu, gali pradėti trūkinėti dantų emalis, o tai išties nėra sveikų dantų požymis, tiesa?

Cukrus. Dalis žmonių, galvodami apie cukrų, įsivaizduoja saldumynus, konditerijos gaminius ir kitus saldėsius, tačiau nereikia apsigauti, kadangi cukraus yra vaisiuose, sultyse, mažo kaloringumo jogurtuose, meduje, įvairiuose padažuose ir net kai kuriose daržovėse. Žinoma, šių produktų išbraukti iš dienos raciono negalima, nes tektų maitintis tik mėsa, žuvimi ir riešutais, tačiau apriboti suvartojamų angliavandenių kiekį išties vertėtų.  Sveika ir subalansuota mityba – gražių ir sveikų dantų pagrindas. 

Gazuoti gėrimai. Cukrus, kurio gazuotuose gėrimuose yra ryškiai per daug, padeda angliarūgštei, ardančiai dantų emalį, atlikti juodą darbą. Be to, gazuoti gėrimai neigiamai veikia ir virškinamąjį traktą, odos, plaukų ir nagų grožį. Tad, jei rūpinatės savo sveikata ir grožiu, šį skanėstą visam laikui išbraukite iš savo valgiaraščio.

Dantų krapštukai.  Skaniai papietavę, dažnai pajuntame, kad tarpdančiuose liko maisto likučių, o paprasčiausias būdas juos iš ten pašalinti – pasinaudoti dantų krapštuku. Deja, tikrai ne visi žino, kad dantų krapštukai kenkia dantims ir dantenoms, kurias nesunku pažeisti ir atverti „duris“ infekcijoms. Dantų krapštukus vertėtų pakeisti tarpdančių siūlu.

Dantys vietoj atidarytuvo. Kai kurie žmonės dantimis gliaudydami saulėgrąžas ar riešutus net nepagalvoja, kad daro nepataisomą žalą dantims – jie gali tiesiog subyrėti. Taip pat nerekomenduojama dantimis nukąsti drabužių etikečių, siūlo bei lipnios juostos.

Stresas. Turbūt, galvodamas apie sveikus ir gražius dantis, retas kuris susimąsto apie streso įtaką šypsenai, tačiau jo poveikis akivaizdus. Žmogaus, patiriančio nuolatinį stresą, imunitetas nusilpsta, todėl dantys gali tapti jautresni, dantenos – kraujuoti. Dantų griežimas gali atsirasti ne tik dėl netaisyklingo sąkandžio, bet ir dėl patiriamo streso. Griežiant dantimis, jiems tenka išties nemenkas spaudimas, tokiu būdu pažeidžiamas emalis, prasideda periodontitas ir kitos problemos.

Vargu ar šiuolaikiniam žmogui įmanoma išvengti streso bei visiškai atsisakyti skanėstų, tačiau būtina atminti, kad dantys – tai mūsų gyvenimo būdo atspindys ir kol jis nepasikeis, apie žavingą šypseną bus galima tik pasvajoti. 

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Tam tikrų slapukų naudojimu reikalingas Jūsų sutikimas. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Plačiau

Sutinku