Kaip teisingai naudotis dantų siūlu?

2014-11-09

Ne paslaptis, kad dantų šepetėlis nesugeba visiškai pašalinti maisto likučių sunkiai pasiekiamose tarpdančių vietose, todėl tai puiki terpė daugintis bakterijoms, kurios yra negailestingos dantims. Bakterijos suardo danties emalį, o tarpdančiuose atsiranda ėduonis, todėl vizitas odontologijos klinikoje yra neišvengiamas.  Be to, svarbu atminti, kad netinkamai prižiūrėdami dantis ir tarpdančius ateityje galite susidurti su tokiomis problemomis kaip dantų akmenys ar net periodonto ligos. Norint turėti sveikus ir gražius dantis nepakanka tik dantų šepetėlio ar burnos skalavimo skysčio, todėl savo vonios spintelę nepamirškite papildyti ir dantų siūlu.

 

Kada geriausia valyti dantis dantų siūlu?

Norėdami pasiekti geriausią rezultatą, dantų siūlą naudokite kiekvieną kartą valydami dantis. Tiesa, dalis žmonių dantų siūlą naudoja kaip paskutinį štrichą dantų valymo procese, tačiau daugelis odontologų įspėja, kad veiksmingiausia dantų siūlą naudoti dar prieš dantų valymą, kadangi dantų pastoje esantis fluoras geriau patenka į išvalytus tarpdančius ir tokiu būdu stiprina dantis bei neleidžia bakterijoms ardyti danties paviršiaus.

5 paprasti žingsniai, padėsiantys taisyklingai naudoti dantų siūlą

  1. Pirmiausia būtina pasirinkti tinkamą dantų siūlo ilgį, jis neturėtų būti per trumpas, kadangi bus sudėtinga ir nepatogu pasiekti krūminių ar protinių dantų tarpdančius. Idealiausias, rekomenduojamas dantų siūlo ilgis 30-50 cm.

  2. Apvyniokite dantų siūlą apie viduriniuosius pirštus taip, kad dantų siūlas nebūtų įtemptas.

  3. Nykščiais ir rodomaisiais pirštai tvirtai laikykite siūlą ir įveskite jį į tarpdantį. Dantų valymo procesas dantų siūlu neturėtų būti atliekamas paskubomis ir atmestinai, nes tada galite ne tik prastai išvalyti tarpdančius, bet ir pažeisti ar sudirginti dantenas.

  4. Kai siūlas pasiekia dantenas, išlenkite jį ovalo, paprasčiau tariant C raidės, forma aplink dantį ir braukdami danties paviršių, kelkite siūlą aukštyn. Nepamirškite, kad reikia nuvalyti abejus, šalia esančių dantų paviršius.

  5. Išvalę tarpdantį, paslinkite siūlą, kad kitus tarpdančius galėtumėte valyti švaria siūlo dalimi.Štai ir viskas, jūsų tarpdančiai išvalyti, toliau į darbą kimba dantų šepetėlis ir burnos skalavimo skystis.

 

 

 

Ar galima naudoti dantų siūlą nešiojantiems breketus ar dantų tiltus?

Ne tik galima, bet ir būtina, tačiau derėtų rinktis specialų siūlą, skirtą valyti dantų breketams, implantams ar tilteliams. Specialus siūlas turi tris unikalius komponentus: standų galiuką, korėtą ir įprastą siūlą. Visi šie komponentai sėkmingai dirba kartu ir leidžia pasiekti maksimalų rezultatą.

Standus siūlo galiukas sugeba patekti po įvairiausiai odontologiniais įtaisais ir tinkamai išvalyti tarpdančius. Tuo tarpu, korėtasis siūlas preciziškai išvalo odontologinius įtaisus ir sunkiai įprastu siūlo pasiekiamas vietas.

Tiesa, vargu ar rasite tokį dantų siūlą didžiuosiuose prekybos centruose, todėl kreipkitės į vaistinę ar savo odontologijos kabinetą.

Verta žinoti

  • Vieną kartą atplėštą dantų siūlą naudokite tik kartą, o kiekvieną tarpdantį valykite su švaria siūlo dalimi.
  • Valydami tarpdančius niekada nenaudokite jėgos. Dantų paviršius ne visada būna lygus it stiklas, todėl jei siūlas kažkur stringa ar kabinasi, neplėskite jo per jėgą, nes tada galite susižaloti dantenas ar pažeisti danties paviršių.
  • Jei dantų siūlą laikyti pirštai jums nepatogu, naudokite specialų dantų siūlo laikiklį, kuris tarpdančių valymui suteiks daugiau komforto.

Dantų siūlas yra neatskiriama kasdieninės burnos higienos dalis, jį naudoti būtina ne tik suaugusiems, bet ir vaikams, todėl mažuosius šeimos narius būtina dar nuo mažų dienų mokyti, kaip reikia tinkamai  naudoti dantų siūlą. Tiesa, savarankiškai tarpdančius valytis dantų siūlu galima pradėti nuo 12 metų, nes jaunesnio amžiaus vaikai to padaryti patys nesugeba. Tai tėvelių pareiga. Visgi, jei tėvams sudėtinga pasiekti vaiko tarpdančius įprastai laikant siūlą, vertėtų naudoti dantų siūlo laikiklį.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Tam tikrų slapukų naudojimu reikalingas Jūsų sutikimas. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Plačiau

Sutinku