Kaip planuoti vizitus pas odontologus?

2015-01-21

Literatūrinės Nobelio premijos laureatas Gabrielis Garsija Markesas yra pasakęs, kad niekada negalima nustoti šypsotis, net ir tada, kai liūdna, nes kas nors gali įsimylėti tavo šypseną. Iš dalies ši sparnuota frazė yra labai taikli ir teisinga, psichologai yra nustatę, kad sveikus dantis ir gražią šypseną turintys žmonės yra labiau savimi pasitikintys, jų socialinis gyvenimas aktyvesnis, todėl iš principo jie yra laimingesni. Visgi, neretai rūpindamiesi savo išvaizda, pamirštame tinkamą burnos priežiūrą, o pas odontologą kreipiamės tik tada, kai pradeda mausti ar skaudėti dantis. Skausmas – tai pirmas signalas, kad burnoje dedasi negeri dalykai, kurie gali virsti sudėtingomis periodonto ligomis, kurių gydymas yra ilgas ir nepigus. Tad, norintys turėti sveikus ir gražius dantis turėtų pas odontologą lankytis reguliariai.



Kada pirmą kartą apsilankyti pas odontologą?

Pirmas profilaktinis vizitas odontologijos kabinete turėtų būti tada, kai vaikui išdygsta pirmasis dantukas. Jo metu odontologas pataria tėveliams kaip tinkamai prižiūrėti vaiko dantis, parodo, kaip juos valyti ir paaiškina, koks turėtų būti tinkamas mitybos rėžimas. Pirmasis vizitas labai svarbus, jo metu vaikas susipažįsta su nauja aplinka bei odontologu, todėl tėvai, kurie dar nuo mažų dienų vaiką pratina prie reguliarių vizitų pas odontologą, ateityje retai susiduria su tokiomis problemomis kaip užsispyrimas ar nenoras, pagrįstas baime, lankytis odontologijos kabinete.

Kaip dažnai reikia tikrintis dantis?

Daugelis odontologų rekomenduoja tikrintis dantis kas pusę metų. Šių vizitų metu patartina atlikti profesionalią burnos ertmės higieną. Procedūros metu odontologas įvertina dantų bei dantenų būklę, nustato pažeidimus (jei tokie yra) ir jų priežastis. Vėliau specialiomis priemonėmis bei įrankiais pašalina apnašas, dantų akmenis, pigmentines apnašas bei išvalo net ir labai sunkiai pasiekiamas vietas. Jei paciento dantys sveiki, profesionalią dantų higieną pakanka atlikti porą kartų per metus, tačiau jei yra periodonto problemų, tada teks odontologo kabinete apsilankyti dažniau. Atlikus procedūrą, odontologas numato kitą apsilankymo datą.

Be to, reguliariai tikrinantis dantis galima aptikti dantų ir dantenų ligas dar ankstyvoje stadijoje ir lengvai jas išgydyti. Priešingu atveju, žmogus gali net nežinoti, apie bręstantį pavojų, o pradėjus skaudėti dantims ar dantenoms, paprasto gydymo nebepakanka. Atminkite, kad burnos ertmės problemos netampa skausmingomis ir matomomis, kol nėra progresavusios. Tarkim, periodonto arba dantenų ligos yra viena pagrindinių priežasčių, lemiančių paciento nuolatinių dantų netekimą, tačiau jos užuomazgas nustatyti ir sudaryti gydymo planą gali tik odontologas. Taigi, reguliarus lankymasis odontologijos kabinete padės išvengti skausmo, sutaupys laiko bei pinigų.

 

Burnos vėžio ir širdies ligų riziką galite sumažinti atsakingai planuodami vizitus pas odontologą

Klaidinga manyti, kad burnos vėžys gresia tik užkietėjusiems rūkaliams ar vyresnio amžiaus žmonėms. Nuo šios pavojingos ligos niekas nėra apsaugotas ir ja suserga vis daugiau jaunų žmonių. Laiku jo nepastebėjus, gydymas būna skausmingas, ilgas, varginantis ir deja ne visada veiksmingas. Odontologas apžiūros metu gali pastebėti burnos vėžį dar labai ankstyvoje stadijoje, todėl pacientui su šia liga būna gerokai lengviau kovoti ir ją įveikti.

Tuo tarpu, širdies ligos bei sutrikimai ir burnos ertmės problemos iš pirmo žvilgsnio atrodo visai nesusijusios. Netiesa! Jau daugelį metų medikai ir mokslininkai įrodinėja, kad viskas žmogaus organizme yra susiję: vienų organų bei audinių gydymas lemia kitų audinių bei organų sveikatą. Rimtos dantenų ligos daro įtaką bakterijų patekimui į žmogaus kraujo sistemą, o tuo pačiu ir širdį. Bakterijos patekusios į kraujotaką gali sukelti infekcijas ir širdies sutrikimus.

Taigi, norintys turėti gražią šypseną ir būti sveikti, neturėtų pamiršti atsakingai planuoti savo vizitus pas odontologą. Reguliarūs vizitai pas odontologą jums padės išvengti daugelio burnos ertmės ligų, kurias lydi nerimas ir skausmas.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Tam tikrų slapukų naudojimu reikalingas Jūsų sutikimas. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Plačiau

Sutinku