Kaip paruošti šypseną svarbioms progoms

2020-05-18
Kaip paruošti šypseną svarbioms progoms (išleistuvėms, vestuvėms ir t.t.)

Artėja šiltasis metų laikas, ne vienam gausus ypatingų švenčių bei progų. Moksleiviai džiaugiasi paskutiniu skambučiu bei išleistuvėmis, laimingos poros – vestuvėmis, o kur dar tokios šventės kaip gimtadieniai, jubiliejai, krikštynos ar giminių susitikimai. Esant geram orui, šventimas tampa dar įspūdingesnis bei įvairesnis. Daugumai svarbių progų ruošiamės iš anksto: apranga, avalynė, šukuosena... Tačiau vis dažniau pasigirsta klausimas: ką daryti su dantimis? Tai yra visiškai natūralu: daili šypsena prideda pasitikėjimo savimi, atrodo patraukliai ir leidžia žmogui jaustis geriausia savo versija.

 

Ar verta investuoti į savo šypsenos paruošimą artėjant svarbiai progai? Be jokios abejonės – taip. Tai neturėtų kelti daug streso, kadangi šiuolaikinės technologijos leidžia pasirinkti itin daug skirtingų būdų, kurių dėka šypsena taps dar įspūdingesnė. Žemiau trumpai aptarsime pačius populiariausius iš jų.

Burnos higiena

Tai – kone kiekvieno odontologijos klinikų paciento bent kartą išbandyta paslauga. Jos metu su specialiomis medžiagomis yra pašalinamos dantų apnašos bei akmenys, dėl ko šypsena atrodo dar estetiškiau bei dailiau. Nėra reti atvejai, kada pacientui užtenka būtent šios paslaugos tam, kad palaikytų puikią dantų būklę. Kita vertus, burnos higiena yra privalomas punktas prieš kitas, kiek rimtesnio pasiruošimo reikalaujančias dantų procedūras.

Dantų balinimas namuose

Pastaruoju metu smarkiai populiarėja įvairios natūralių medžiagų dantų pastos ar pudros, nešiojami dantų balinimo rinkiniai bei netgi specialios juostelės. Sunku paneigti, jog šių produktų reklama yra puikiai pavykusi – jais žavisi žinomi žmonės, nuomonės formuotojai bei interneto komentatoriai. Be to, viešojoje erdvėje nesunkiai rasite ir produktų privalumus tarsi patvirtinančių nuotraukų, kuriose pamatysite gausybę dailių šypsenų. Ar tai tik geras rinkodaros triukas, ar tikri faktai, vienareikšmiškai pasakyti būtų sunku. Tačiau svarbu nepamiršti, kad kiekvieno žmogaus dantų struktūra yra unikali – dėl to yra itin svarbu prieš įsigyjant kiekvieną tokio tipo produktą pasitarti su profesionaliu odontologu.

Balinimas kapomis arba lazeriu

Šios procedūros yra panašios tuo, kad yra atliekamos profesionalaus odontologo kabinete, tačiau jų pobūdis kiek skiriasi. Balinimas kapomis tiks žmonėms, norintiems mažesnės lazerio intervencijos, kadangi pagrindinė procedūros detalė – kelias savaites tam tikru metu (dažniausiai naktį) nešiojamos kapos, pripildytos specialaus balinimo skysčio. Jo sudėtyje yra vandenilio peroksido arba karbamido peroksido, kuris skyla į vandenį ir aktyvintą deguonį. Pastaroji medžiaga balina dantų dėmes.

Balinimas lazeriu tiks norintiems greitesnio rezultato bei procedūros paprastumo – vos po vienos ar kelių neilgų procedūrų odontologo kėdėje jau galėsite džiaugtis gražia šypsena. Neretai yra baiminamasi, kad balinimo procedūros dėl jų metu naudojamų medžiagų yra kenksmingos dantų būklei ar sveikatai. Tai tėra mitas – taisyklingai profesionalų atliekamos procedūros teiks daug džiaugsmo bei komforto ne tik artėjančios svarbios progos metu, tačiau ir kasdieniniame gyvenime.

Svarbu žinoti, kad jokios balinimo sistemos nebalina plombų ar vainikėlių. Taip pat nerekomenduojama dantų balinimo atlikti nėščiosioms arba maitinančioms krūtimi, o taip pat ir alergiškiems medžiagoms ar turėjusiems problemų su kariesu ar dantenomis.

Kaip ir minėta kiek aukščiau, kiekvieno žmogaus poreikiai yra individualūs – būdų padailinti šypseną greitai bei paprastai yra išties nemažai. Su specialisto pagalba belieka pasirinkti tinkamiausią ir nekantriai laukti artėjančios svarbios progos.

O tam, kad dailus efektas išliktų ne tik šventės metu, reikėtų nepamiršti esminių dantų priežiūros gairių:

·       Kasdien bent 2 kartus per dieną išsivalyti dantis.

·       Po valgio naudoti dantų siūlą.

·       Vengti didelio kiekio dantis dažančių produktų: arbatos, raudonojo vyno, kavos, specifinių prieskonių.

·       Vengti tabako gaminių.

·       Vengti itin šaltų ar itin karštų patiekalų ir gėrimų.

·       Vengti cukraus turinčių produktų.

Jei susidomėjote galimybe pasikonsultuoti su specialistu ar atlikti estetinę dantų priežiūros procedūrą, maloniai kviečiame užpildyti formą, esančią žemiau.

Taigi, kas ta endodontinė infekcija, kaip ji gydoma ir kaip jos išvengti? Pabandysime į visus šiuos klausimus ir atsakyti.

Susipažinkime – endodontinė infekcija

Endodontinė infekcija – tai danties pulpos uždegimas, paprasčiau tariant, danties šaknies kanalo viduje esančio minkštojo audinio uždegimas. Kas gali sukelti danties pulpos ar minkštojo audinio uždegimą? Priežasčių daug. Tai gali būti ir gana gilios kriozinės ertmės, ir danties lūžis ar net negilus skilimas, prastai atlikta danties šaknų kanalų gydymo procedūra, o taip pat ir prasta bei neatsakinga burnos higiena. Paprastai endodontinės kilmės infekcija prasideda būtent stipriai karieso pažeistame ar traumuotame dantyje, todėl net ir tuo atveju, jei įskilęs dantis gyventi netrukdo, reiktų nieko nelaukti ir kuo skubiau kreiptis į odontologą, kadangi seilėse esantys mikroorganizmai, o burnoje jų gyvena milijonai, patekę į danties pulpą, gali sukelti infekciją, kuri plis giliau. Tai reiškia kad tokia infekcija gali nukeliauti ir pažeisti patį žandikaulį, o tada teks atstatyti jo kaulą. Be to, pažeidus minkštąjį danties šaknies kanalo audinį, dantis praranda gyvybingumą, nes uždegimo metu žūva nervai bei kraujagyslės. Negyvas dantis ilgainiui praranda savo savybes, tampa labiau pažeidžiamas ir nebetvirtas. Tad ateityje gali tekti jį pašalinti, o jo vietoje sriegti implantą. 

Negydoma endodontinė infekcija sukelia vis stiprėjantį skausmą bei pūlinio susiformavimą. Bakterijos taip pat gali nukeliauti toliau šaknies ribų ir sukelti šalia danties esančių audinių uždegimą, kuris vadinamas viršūniniu periodontitu. Negydant šios klastingos ligos, gresia danties netekimas. Taip pat pastebėta, kad burnoje esanti infekcija gali neigiamai veikti ir kitas organizmo sistemas, pavyzdžiui, širdies ir kraujagyslių sistemą. Lėtinė infekcija apsunkina diabeto eigą, gali būti viena iš priešlaikinio gimdymo priežasčių ar net paveikti osteoporozės vystymąsi.

Endodontinės infekcijos gydymas

Pirmiausia endodontinio gydymo metu iš pulpos kameros pašalinami jau užkrėsti nervai bei kraujagyslės, vėliau odontologas atlieka kanalų dezinfekciją. Paprastai vieno apsilankymo pas odontologą nepakanka, todėl iki kito vizito išvalyti ir plombavimui paruošti kanalai užpildomi kalcio hidroksidu. Ši medžiaga atlieka ne tik kamščio funkciją, bet ir galutinai pašalina infekcijos likučius. Antro vizito metu išvalyti kanalai plombuojami, o dantis atstatomas plomba, jei tai įmanoma dar padaryti.  Jei dantis buvo stipriai pažeistas, prireikia naujo vainikėlio.

Svarbu žinoti, kad endodontinės infekcijos gydymo metu naudojami vietiniai anestetikai, todėl pacientas nejaučia skausmo ar diskomforto procedūros metu.  Po jos gali šiek tiek mausti gydomą vietą, tačiau nemalonūs pojūčiai greitai praeina. Po endodontinio gydymo natūralūs dantys tarnaus dar ilgus metus, tačiau jais būtina rūpintis, laikytis odontologo rekomendacijų ir reguliariai tikrintis dantų sveikatą.

Prevencinės priemonės

Ar endodontinės infekcijos galima išvengti? Kartais prasta dantų būklė, polinkis į vienas ar kitas dantų ir burnos ertmės ligas yra paveldimas, tačiau net ir genetiką galima pergudrauti, jei bus laikomasi kelių paprastų taisyklių. Pastebėta, kad rūkoriams žymiai dažniau atsiranda endodontinė infekcija, o ir jos gydymas yra sunkesnis ir lėtesnis. Jei tenka sriegti implantą, tikimybė, kad jį organizmas atmes, taip pat yra didesnė. Taigi, rūkymas – vienas didžiausių dantų priešų, kuris stovi greta prastos burnos higienos bei vengimo reguliariai tikrintis dantų sveikatą odontologijos kabinete.

Jei kruopščiai rūpinsitės savo dantimis, bent kartą per metus atliksite profesionalų burnos ertmės valymą, sveikai maitinsitės ir atsisakysite žalingų įpročių, džiaugsitės sveikais dantimis ir geresne savijauta.

Jeigu norite išvengti ar visam laikui atsikratyti šios skausmingos ir sveikatai žalingos infekcijos - nedelskite registruotis! Nepriekaištinga kanalų būkle pasirūpins gyd. odontologė - Edita Lozovskytė.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Tam tikrų slapukų naudojimu reikalingas Jūsų sutikimas. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Plačiau

Sutinku