Estetinių restauracijų metodai, taikomos praktikos

2015-02-22

Estetinė odontologija – medicinos šaka, meno ir mokslo sintezė, galinti pacientui grąžinti sveiką ir gražią šypseną bei gyvenimo džiaugsmą. Gydytojas odontologas lyg juvelyras kruopščiai ir itin profesionaliai gali atkurti prarastus danties audinius, pašalinti dantų dėmes, kurių neįveikia net balinimo procedūra, netaisyklingai dantų formai suteikti simetrijos ar uždengti neestetiškai atrodančius tarpus tarp dantų. Šiuolaikinė medicina užtikrina, kad medžiagos, naudojamos dantų estetinės procedūroms, yra artimos natūralaus danties audiniams, todėl atrodo itin natūraliai ir atlieka visas natūralaus danties funkcijas.  Šiuo metu yra taikomi keli dantų restauravimo būdai: estetinis plombavimas, porceliano laminatės ir bemetalės keramikos vainikėliai.

Estetinis plombavimas – danties audinius tausojantis gydymo metodas

Estetinio plombavimo metu dantys nėra šlifuojami, todėl išlieka gyvybingi ir nepažeisti,  burnos gleivinė nesudirginama, procedūra yra neskausminga ir jau po  vieno vizito pacientas vėl gali džiaugtis nuostabia šypsena. Prieš pradedant atkurti dantis ar dantį, odontologas, taikydamas vietinę nejautrą, pašalina ėduonies pažeistus audinius ar senas plombas, tada koferdamo guma, kuri apsaugo nuo drėgmės, izoliuoja restauruojamą dantį.  Suaugusio žmogaus dantis yra sudarytas  iš sluoksnių, kurių spalvos skiriasi skaidrumu bei kietumu. Estetinio plombavimo metu, odontologas specialiomis medžiagomis, sluoksnis po sluoksnio atkuria natūralų dantį, jo formą bei spalvą, todėl restauruotas dantis praktiškai nesiskiria nuo natūralių dantų. Vėliau restauruotas dantis yra nupoliruojamas ir atrodo itin natūraliai. Tad, paprastas žmogus, kuris neturi nieko bendro su odontologija,  tikrai nepastebės, kad jums buvo atlikta ši dantų restauravimo procedūra.

Estetinis danties ar dantų plombavimas yra puikus pasirinkimas, jei paciento dantys yra nudilę ar pažeisti ėduonies. Be to, estetinio plombavimo metu galima panaikinti per didelius tarpus tarp dantų, išlyginti susigrūdusius dantis bei pakreipti jos norima linkme. Visgi, jei reikia atstatyti didžiąją dali pažeisto danties ar dantų audinių, estetinis plombavimas gali būti netinkama procedūra. Tokiu atveju, jūsų odontologas, atsižvelgęs į padėties rimtumą,  gali rekomenduoti atlikti danties implantaciją ar restauruoti dantis bemetalės keramikos vainikėliais.

  • Verta atminti! Estetinis plombavimas gali būti atliktas ir vieno vizito metu, jei tenka restauruoti 4-6 dantis. Tokia procedūra gali užtrukti maždaug 5-8 val., viskas priklauso nuo to, kiek dantų reikia restauruoti. Estetinis plombavimas gali tarnauti 5-8 metus, o kartais ir ilgiau. Restauracijos ilgaamžiškumą lemia ir pačio paciento pastangos tinkamai rūpintis savo dantimis bei burnos higiena. Specialistai rekomenduoja pora kartų per metus atlikti restauruotų dantų poliravimą.

  

Porceliano laminatės – siekiantiems maksimalaus estetinio rezultato

Porceliano laminatės – tai itin plonos, maždaug 0.3-0.5 mm storio porceliano paloštelės, kuriomis dažniausiai yra dengiami priekiniai paciento dantys. Kadangi šios laminatės yra labai plonos, natūralių dantų kietieji audiniai yra labai mažai pažeidžiami, odontologas paprastai nušlifuoja tik 3-30 proc. natūralaus danties paviršiaus. Vėliau specialiomis medžiagomis, individualiai kiekvienam pacientui pagamintos laminatės yra cementuojamos prie danties. Verta pažymėti, kad porcelianas yra labai patvari, estetiška, skaidri ir natūraliai atrodanti medžiaga, todėl porceliano laminatėmis dengti dantys atrodo itin natūraliai.

Porceliano laminates specialistai rekomenduoja rinktis tada, kai priekinių dantų padėtis ar forma yra netaisyklinga, kai reikia atkurti nuskilusio danties fragmentą ar norisi sumažinti neestetiškai atrodančius tarpus tarp dantų ir pan. Laminatės rekonstruoja pažeistus kietuosius audinius, atkuria kramtymo funkciją, gali pakeisti net ir itin tamsių dantų spalvą  ir yra atsparios kavos, vyno ar tabako poveikiui.

  • Verta atminti! Norint atlikti estetinį danties restauravimą laminatėmis, gali prireikti 2-3 vizitų odontologijos kabinete. Pirmojo vizito metu dantys yra paruošiami procedūrai: padaromi dantų atspaudai, pašalinamos apnašos, parenkama porceliano spalvą ir pan. antrojo vizito metu laboratorijoje pagamintos laminatės yra matuojamos ir cementuojamos. Visgi, jei laminates reikia dar patobulinti, teks pas odontologą apsilankyti ir trečią kartą. Estetinės dantų laminatės gali tarnauti 10-12 metų, o kartais ir ilgiau, priklausomai nuo paciento burnos higienos įpročių.

Bemetalės keramikos vainikėliai: kai plombos ar laminatės nebepadeda

Dantų restauravimas bemetalės keramikos vainikėliais, tiesa, kartais specialistai šią procedūrą jau vadina estetiniu dantų protezavimu, yra taikomas tada, kai paciento dantys yra labai stipriai pažeisti ir laminatės ar estetinis plombavimas yra nebetinkamas. Kodėl bemetelė keramika? Todėl, kad ši medžiaga yra itin tvirta, atspari nusidėvėjimui, laidi šviesai, atrodo estetiškai ir itin natūraliai. Žinoma, pacientas visada gali rinktis ne itin populiarius metalo keramikos vainikėlius, tačiau net ir aplinkiniai, kuriems odontologija yra „juodas miškas“, gali pastebėti, kad žmogaus dantys yra netikri. Svarbu paminėti, kad šis dantų restauravimo būdas nėra pats draugiškiausias natūraliems dantims, kadangi odontologui tenka nušlifuoti, apie 70 proc. natūralaus danties audinio, kad galėtų užvilkti danties vainikėlį. Nušlifavus restauruojamą dantį ar dantis, pacientui yra apmaunamas ir pricementuojamas bemetalės keramikos vainikėlis. Procedūros metu yra taikoma vietinė nejautra, todėl pacientas nejaučia skausmo ar diskomforto.

  • Verta atminti! Dantų restauravimas bemetalės keramikos vainikėliais gali užtrukti 2-3 kartus, o kartais ir ilgiau, priklausomai nuo to, kiek dantų reikia restauruoti ir specialisto, kuris gamina keramikos vainikėlį, įgūdžių. Pirmojo vizito metu, odontologas atlieka visus pasiruošiamuosius restauracijos darbus, antrojo vizito metu, bemetalės keramikos vainikėliai jau yra cementuojami, tačiau tik itin patyręs specialistas gali iš pirmo karto idealiai atitaikyti danties formą bei spalvą. Todėl praktikoje dažnai būna atvejų, kad pacientui tenka odontologijos kabinete apsilankyti ir tris, ir keturis kartus. Oficialiai bemetalės keramikos vainikėliai gali tarnauti apie 12 metų, tačiau praktika rodo, šis laiko tarpas gali išaugti net kelis kartus, jei pacientas juos tinkamai prižiūri.

Taigi, kiekvienas dantų restauracijos metodas turi savų pliusų bei minusų, tačiau kas labiausiai tinka jums, nustatyti gali tik odontologas, įvertinęs jūsų burnos sveikatos būklę.

Arūno Tursos odontologijos namų estetinių restauracijų darbai

Galeriją rasite paspaudę čia


Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Tam tikrų slapukų naudojimu reikalingas Jūsų sutikimas. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Plačiau

Sutinku