Dantų šaknų kanalų gydymas: naudinga informacija

2018-05-14

Kuris laikas vargina patinusios ir jautrios dantenos, o gal naktimis ramybės neduoda maudžiantis dantis? Šių simptomų nereiktų „nurašyti“ tiesiog ant netinkamų mitybos įpročių ar nedidelės problemėlės, kurią padės išspręsti namų vaistinėlėje esantys nuskausminamieji, nes tai gali būti įspėjimas, kad jums reikalingas dantų šaknų kanalų gydymas. Ir nors ši procedūra skamba nemaloniai, tačiau yra būtina, jei norite džiaugtis žavia šypsena ir mėgautis gyvenimo teikiamais malonumais.

Kaip atskirti dantų jautrumą nuo rimtesnės problemos?

Esminis požymis, kuris byloja, kad jums reikalingas dantų šaknų kanalų gydymas – stiprūs, dažniausiai naktimis užeinantys danties skausmo priepuoliai. Taip pat galite nuolatos jausti maudimą, dantis atrodo tarsi būtų pakeltas, o kramtymas primena lėtą viduramžių kankinimą. Rimtesniais ir sudėtingesniais atvejais burnoje atsiranda patinimas, kuris gali matytis net ir veido išorėje.

Kita vertus, dantų šaknų kanalo uždegimas –  gana pasalūniška liga, nes dažnas žmogus ją gali supainioti su paprasčiausiu peršalimu, kai šiek tiek pakyla temperatūra, skauda galvą, sudėtinga susikoncentruoti ir pan. Be to, kai kurie vaistai, naudojami nuo peršalimo, palengvina dantų kanalų uždegimo simptomus. Visgi, šie peršalimui būdingi simptomai tampa gana dažnai pasikartojančiais, todėl, jei pradėjote „sirgti“ dažniau nei visada, gali būti, kad dėl to kalta visai ne sloga ir ne prastas oras už langas, o kariesas bei įvairios bakterijos, kurios ir sukelia dantų šaknų kanalų uždegimą.

Kaip vyksta dantų šaknų kanalų gydymas?

Pradėkime nuo to, kad dantis nėra sudarytas iš kietos ir vientisos medžiagos. Išties dantų vidus yra tuščiaviduris ir jame „gyvena“ nervai bei kraujagyslės, kurios maitina dantį. Šiuos vidinius audinius apsaugo tvirtas danties emalis, tačiau ilgainiui jis dyla, jį pažeidžia kariesas, kuris, tinkamai nesirūpinant savo burnos higiena, pasiekia danties viduje esančias kraujagyslės ir nervus. Taip nutikus, bakterijos pradeda savo juodą darbą ir sukelia infekciją, todėl dantis pradeda mausti, dantenos patinsta, galiausiai nieko nedarant infekcija nukeliauja į kaulą, esantį aplink dantį, ir pradeda jį ardyti.

Dantų šaknų kanalų gydymo metu specialistas pašalina užkrėstus audinius, esančius šaknies kanaluose, ir juos pakeičia specialia medžiaga, kuri užkerta kelią galimam infekcijos pasikartojimui. Nors ši procedūra ir skamba grėsmingai, tačiau jos metu naudojama vietinė nejautra, todėl jūs tikrai nejausite jokio skausmo ar diskomforto. Tiesa, praėjus nuskausminamųjų veikimui, kelias dienas galite jausti nemalonų maudimą.

Dantų šaknų kanalo gydymo metu odontologas specialiais instrumentais išvalo visus karieso pažeistus audinius ir iš danties vidaus pašalina pažeistus audinius. Vėliau danties šaknų kanalai praplaunami antibakteriniais skysčiais ir užpildomi vaistais, kurie čia paliekami kelioms dienoms ar savaitei. Kito vizito metu vaistai išimami ar išplaunami ir danties šaknų kanalas užpildomas specialia hermetine medžiaga, kuri apsaugo ir neleidžia į dantų šaknų kanalus vėl patekti bakterijoms. Tiesa, gali prireikti pakartotinio danties šaknų kanalų gydymo, jei prieš tai gydymo procesas buvo atliktas nekokybiškai ir į dantų šaknų kanalus vėl pateko bakterijų. Tad labai svarbu pasirinkti patyrusį ir savo darbą išmanantį specialistą.

Dantų šaknų kanalų gydymas – pažangi procedūra, kuri gali padėti išsaugoti savo natūralius dantis, tačiau ji turi ir antrą medalio pusę.  Šios procedūros metu pašalinama dalis danties audinių, todėl dantis susilpnėja, tad ateityje dančiui gali prireikti protezavimo, nes yra nemenka tikimybė, kad silpnas dantis nulūš.

Kaip išvengti danties šaknų kanalų infekcijos?

Prevencinės priemonės, padėsiančios išvengti šios nemalonios problemos, yra tik dvi: tinkama burnos ertmės priežiūra ir reguliarūs vizitai pas odontologą, bent 2 kartus per metus.  Taigi, viskas priklauso nuo jūsų.

 

Jei nerimaujate dėl savo burnos higienos ar dantų sveikatos, užsiregistruokite pas specialistą užpildę žemiau pateiktą formą.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Tam tikrų slapukų naudojimu reikalingas Jūsų sutikimas. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Plačiau

Sutinku