Dantų priežiūra po implantacijos

2017-08-21

Dantų implantacija – moderniausias ir patikimiausias būdas susigrąžinti tobulą šypseną, tačiau pacientai, kurie ryžtasi šiam gydymui, dažnai nerimauja dėl savo savijautos ir dantų priežiūros po implantacijos.  Taip, danties ar kelių dantų implantavimas – gana sudėtinga procedūra, todėl iš anksto vertėtų žinoti, kas laukia po jos.

Pirmos 24 val. – pačios svarbiausios

Po operacijos žaizdelė pridengiama steriliu tamponėliu, kurį pacientas prikandęs laiko pusvalandį. Nereiktų baimintis, kad tą pačią ir kitą dieną žaizda gali šiek tiek pakraujuoti, tai visiškai natūralu po implantacijos. Pajutus kraujo skonį burnoje, žaizdelę galima vėl pridengti steriliu tamponėliu. Jei pacientas namuose neturi tamponėlio, visada gali pasinaudoti šiltame vandenyje pamirkytu arbatos maišeliu, kurį burnoje reiktų palaikyti vos kelias sekundes. Tuo atveju, jei pacientui buvo atliktas ir sinuso dugno pakėlimas, nerekomenduojama čiaudėti ar kosėti, todėl reiktų atokiau laikytis nuo šaltinių, kurie gali sukelti šią fiziologinę reakciją. Taigi, kilimų dulkinimą ar užuolaidų plovimą reiktų atidėti kelioms dienoms. O štai, jei buvo atlikta žandikaulio kaulo atauginimo procedūra, kelias pirmąsias naktis geriau miegoti ant priešingos pusės.

Implantacijos metu naudojama vietinė nejautra, todėl pacientas nejaučia jokio diskomforto, tačiau pasibaigus anestetikų veikimui, gali pradėti skaudėti ne tik operacijos vietą, bet ir visą žandikaulį ar net galvą. Skausmą numalšins paprasti vaistai nuo skausmo, pavyzdžiui, Ibuprom, tačiau negalima naudoti aspirino, nes jis skystina kraują ir gali sukelti kraujavimą. Panaši situacija ir su liaudiškomis priemonėmis nuo skausmo – su jomis geriau neeksperimentuoti.  Nereiktų išsigąsti, jei po danties ar dantų implantavimo šiek tek pakilo temperatūra, tačiau jei savijauta pablogėjo, skausmas nepraeina, atsirado didelis patinimas, reikia nedelsiant kreiptis į gydytoją.

Dantų priežiūra

Po implantacijos operacijos, dantis reikia valyti labai atsargiai. Pirmąsias 12 val. zonos aplink žaizdelę geriau iš viso neliesti, vėliau ją galima valyti, tačiau itin svarbu per daug nešveisti ir netraumuoti šios vietos. Senąjį dantų šepetėlį geriausia pakeisti itin minkštų šerelių dantų šepetėliu, kurį vertėtų įsigyti ne prekybos centre, o odontologijos klinikoje arba vaistinėje. Jei dantų pasta nėra itin stipri ir dirginanti, ją galima naudoti, tačiau burną būtina išskalauti ne vandeniu iš vandens čiaupo, o specialiu burnos skalavimo skysčiu, kurį paskiria odontologas. Be to, burną po operacijos per dieną reikia skalauti 5-7 kartus. Dažniausiai ant implantų būna uždėta gijimo galvutė, ją galima pradėti valyti jau kitą dieną po danties implantacijos.

Sugijus žaizdelei ir implantui prigijus, dantys prižiūrimi įprastai – valomi 2-3 kartus per dieną, naudojamas dantų siūlas ir burnos skalavimo skystis.

Mitybą teks šiek tiek pakoreguoti

Kelias valandas po operacijos negalima valgyti, tą pačią dieną būtina vengti grubaus ir karšto maisto. Griežtai draudžiama „dezinfekuoti“ žaizdelę alkoholiu. Vėliau maitintis galima įprastai, tačiau vertėtų atminti, kelis dalykus: gerai žinomų įmonių implantams yra suteikiama viso gyvenimo garantija, tačiau ne veltui lietuvių liaudies išmintis byloja, kad atsargų ir Dievas saugo, todėl mėginti implantų tvirtumo ir kokybės išties nereiktų.  Gliaudyti dantimis riešutus, saulėgrąžas, atidarinėti butelius ar valgyti kontrastingos temperatūros maisto negalima!

Šiuolaikiniai dantų implantai estetine išvaizda ir funkcijomis visiškai nesiskiria nuo natūralių dantų, o laikantis kelių taisyklių galima gražia šypsena džiaugtis iki gyvenimo galo.

Norite pasikonsultuoti su gydytoju odontologu dėl dantų implantavimo? Registruokitės apsilankymui Arūno Tursos odontologijos namuose:

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Tam tikrų slapukų naudojimu reikalingas Jūsų sutikimas. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Plačiau

Sutinku