Dantų balinimas: už ir prieš

2015-07-15

Daugelis, išvydę besišypsančio modelio ar įžymaus žmogaus nuotrauką ant žurnalo viršelio, slapčia pasvajoja apie tokią pat sveiką ir spindinčią „Holivudinę“ šypseną. Juk graži šypsena ir balti dantys suteikia daugiau pasitikėjimo savimi, todėl socialinis gyvenimas tiesiog negali būti nykus. Deja, ne visus gamta apdovanoja natūraliai baltais dantimis, o ką jau kalbėti apie produktų, turinčių dažančių savybių, vartojimą, kuris dar labiau kenkia dantų spalvai. Nieko nuostabaus, kad dantų balinimas yra viena populiariausių odontologinių procedūrų visame pasaulyje, o parduotuvių lentynos tiesiog lūžta nuo dantų balinimo reikmenų pasiūlos: balinanti dantų pasta, įvairūs balinantys geliai, burnos skalavimo skysčiai, juostelės, specialios kapos ir t.t. Pasirinkimas išties platus, tačiau šių priemonių efektyvumas,  nesulaukus norimo rezultato, dažnai nuvilia, nes dantys pašviesėja vos keliais tonais.

Profesionalus dantų balinimas odontologijos klinikoje – tai vienas greičiausių ir efektyviausių balinimo būdų. Efektyvios balinančios priemonės yra dedamos tiesiai ant dantų ir veikiamos specialia šviesa, lazeriu ar šiluma. Procedūra neskausminga ir trunka apie valandą, o svarbiausia, kad jau po pirmojo vizito odontologijos kabinete, galima matyti akivaizdžius rezultatus. Visgi, turbūt daugelis kažkur girdėjo, kad dantų balinimas kenkia dantims, o kaip yra iš tikrųjų?

PRIEŠ:

  • Pagrindinis neigiamas dantų balinimo poveikis yra padidėjęs dantų jautrumas, ypač karštiems arba šaltiems gėrimams. Be to, reikia atminti, kad balinimo rezultatas nėra ilgalaikis. Piktnaudžiaujant kava, raudonu vynu, limonadais ar tabaku, dantys vėl pagelsta, paruduoja arba papilkėja, todėl, praėjus kuriam laikui, procedūrą reikia pakartoti. Dantų balinimas nerekomenduojamas žmonėms, turintiems jautrius dantis, o pastebėjus, kad po šios grožio procedūros sunku valgyti ledus, užgeriant karšta kava, vertėtų susimąstyti – ar akinančiai balta šypsena yra to verta.
  • Balinant dantis, naudojamos specialios, pagamintos cheminiu pagrindu, priemonės, kurios gali pažeisti danties emalį , todėl iškyla rizika atsirasti ėduoniui ar kariesui.
  • Balinančios medžiagos gali sukelti alergines reakcijas, todėl ši procedūra nerekomenduojama į alergijas linkusiems žmonėms, vaikams iki 16  metų, būsimoms mamytėms ir krūtimi maitinančioms moterims.
  • Dantis balinančios priemonės neveikia dantų implantų, plombų ar protezų, todėl daug kartų plombuoti dantys gali likti dėmėti, o „padauginus“ balinimo procedūrų, danties implantas atrodys it „juoda avis“.
  • Net ir pacientai, turintys nejautrius dantis, po dantų balinimo procedūros kurį laiką gali jausti diskomfortą, susijusį su dantų jautrumu.

UŽ:

  • Moksliniai tyrimai įrodė, kad balinančios medžiagos, kurių sudėtyje yra vandenilio peroksido, nekenkia nei dantims, nei dantenoms, tačiau tokį dantų balinimą gali atlikti tik odontologas.
  • Dantų balinimo procedūra užtrunka nuo pusvalandžio iki valandos. Po pirmojo vizito pas odontologą, dantys pašviesėja keliais tonais. Namų sąlygomis tokį rezultatą galima pasiekti maždaug per 8 kruopštaus ir atsakingo darbo savaites.
  • Manoma, kad dantų balinimas yra brangus malonumas, tačiau, jei palygintumėm išlaidas, perkant visą „puokštę“ dantų balinimo priemonių, skirtų naudoti namuose ir vieno vizito odontologijos kabinete kainą, o tuo pačiu ir rezultatus, neabejotinai viršų ima profesionalus dantų balinimas.
  • Taigi, dantų balinimas turi ir pliusų, ir minusų. Griežtai laikantis odontologo rekomendacijų, instrukcijų ir nurodymų, dantų balinimas yra saugi procedūra, tačiau, norint turėti gražią šypseną, nevalia pamiršti ir apie žalą, kuri daroma dantų emaliui.
Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Tam tikrų slapukų naudojimu reikalingas Jūsų sutikimas. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Plačiau

Sutinku