ORTODONTINIS GYDYMAS

Ortodontinis gydymas yra taikomas tiek vaikams, tiek suaugusiems pacientams, kada dantys išdygsta netaisyklingoje pozicijoje, esant netaisyklingam sąkandžiui, veido-žandikaulių sistemos vystymosi sutrikimų korekcijai bei šių ligų profilaktikai.

KAS LEMIA NETAISYKLINGĄ SĄKANDĮ?

Ortodontinis gydymas yra taikomas tiek vaikams, tiek suaugusiems pacientams, kada dantys išdygsta netaisyklingoje pozicijoje, esant netaisyklingam sąkandžiui, veido-žandikaulių sistemos vystymosi sutrikimų korekcijai bei šių ligų profilaktikai.

Net jei tėveliams atrodo, jog jų vaikų dantys yra tiesūs ir estetinių trūkumų nekelia, rekomenduotina konsultacija 6-8m. vaikams, norint išvengti ateityje viršutinio ir/ar apatinio žandikaulių santykio neatitikimo. Nes būtent jauname amžiuje dažnai pakanka ortodontinio gydymo koreguoti netaisyklingą sąkandį (žandikaulių dydžių bei pločių neatitikimus), ko kartais suaugusiems pacientams negalime atlikti be ortognatinės chirurgijos.

Ortodontiniam gydymui amžiaus ribos nėra. Suaugusiems pacientams ortodontinis gydymas atliekamas ne tik koreguojant sąkandį ar tiesinant kreivus dantis, bet taip pat prieš implantacijas, ar estetinį gydymą (estetinį plombavimą ar protezavimą), kai dantys yra "migravę" į senai netekto danties vietą ar tiesiog dantims išdygus netaisyklingoje pozicijoje. Ortodontinis gydymas prieš estetines bei funkcines restauracijas yra būtinas, siekiant idealaus galutinio rezultato - puikios šypsenos, geros funkcijos ir sveiko periodonto.

„Arūno Tursos odontologijos namuose“ konsultacijos metu bus išsamiai ištiriama dantų, žandikaulių santykiai, atliekamos rentgenogramos dantų šaknų bei aplinkinio kaulo įvertinimui, pagaminami diagnostiniai modeliai, pagal kuriuos vėliau bus sudaryti gydymo planai bei jų alternatyvos.

ORTODONTINIO GYDYMO EIGA

 • Pirmoji konsultacija - Jos metu gydytojas įvertina esamą paciento dantų būsena, įvertina ortodontinę problemą, supažindina su būsimo gydymo veikla, trukme ir kaina

 • Gydymo plano sudarymas - Intraoraliniu skeneriu nuimami dantų lankų atspaudai ir sudaromas individualus gydymo planas.

 • Paruošiamieji darbai - Jei yra sugedusių dantų, jie pagydomi, atliekama profesionali burnos higiena ir kiti paruošiamieji darbai.

 • Breketų klijavimas - Vieno lanko priklijavimas trunka apie 1 valandą ir yra visiškai neskausmingas. Pirmas dienas gali būti jaučiamas maudimas. Gydymas breketų sistema paprastai trunka 1-3 metus.

 • Palaikomieji aparatai - Baigus gydymą, pacientui pagaminamas retencinis aparatas, kurį galima išsiimti. Palaikomoji plokštelė užtikrina, kad dantys negrįžtų į pirminę padėtį.

Prieš
Po

DAŽNIAUSIAI UŽDUODAMI KLAUSIMAI

 • Koks yra dantų tiesinimo amžiaus apribojimas? Ortodontinis dantų tiesinimas amžiaus apribojimų neturi. Tiek vaikams, tiek vyresnio amžiaus žmonėms šis gydymas yra tikslingai ir saugiai pritaikomas.
 • Kokius galima pasirinkti breketus? Standartinius metalinius, keramikinius, safyrinius, beligatūrius (metaliniai, keramikiniai), liežuviniai breketai.
 • Koks dantų tiesinimo būdas yra efektyviausias? Vadinamieji ortodontiniai aparatai, padedantys tiesinti nelygius dantis ir netaisyklingą sąkandį, anot specialistų, yra nuimami (kapos, dantų plokštelės) ir nenuimami (breketai). Breketai laikomi vienu efektyviausių būdų dantims tiesinti. Šiuolaikinės technologijos suteikia galimybę dantis tiesingi ir vidiniais breketais, kurie yra visiškai nepastebimi.
 • Kaip išsirinkti tinkamus breketus? Neužtenka sužinojus breketų tipus, juos išsirinkti, rinkimosi metu turite įvertinti savo poreikius. Ar svarbiausias yra gydymo greitis, breketų matomumas, o galbūt kaina? Taip pat prieš nusprendžiant kokių breketų norite, būtina konsultuotis su ortodontu. Breketų pasirinkimas priklausys ir nuo jūsų dantų būklės. Todėl tinkamus briketus pasirinkti padės tik patyręs specialistas,
 • Ar dantų tiesinimas yra būtina procedūra? Estetinė dantų išvaizda dažnu atveju tikrai nėra didžiausia netiesių dantų problema. Turint kreivus dantis juos gerokai sunkiau prižiūrėti, todėl atsiranda ėduonis, kaupiasi apnašos, atsiranda dantų uždegimai. Be to, tokiu būdu dantys greičiau dėvisi, gali grėsti vieno ar kelių dantų netekimas. Dėl netaisyklingo sąkandžio maistas nėra tinkamai sukramtomas, todėl ilgainiui gali atsirasti virškinimo problemų. Kai kuriems pacientams sunku taisyklingai kalbėti, jie labai kompleksuoja dėl estetinės išvaizdos, todėl vengia bendrauti su aplinkiniais.

NEMATOMAS DANTŲ TIESINIMAS ORDOLINE KAPOMIS

Gydymas dantų tiesinamosiomis kapomis - tai modernus, patogus ir efektyvus dantų tiesinimo sprendimas. Pačios kapos – tai beveik nematomi nuimami ortodontiniai prietaisai, pagaminti iš minkšto ir skaidraus medicininio plastiko. Kapos skirtos tiesinti dantis bei gydyti netaisyklingą sąkandį efektyviai, patogiai ir neskausmingai. Švelniai spausdamos, jos stumia dantis į iš anksto suplanuotą norimą padėtį. Tam, kad dantys nuolatos judėtų tikslo link, pacientai turi keisti kapas naujomis, įprastai kas dvi savaites.

Lietuvoje tiesinamosios dantų kapos tampa vis populiaresnės. Kodėl pacientai renkasi kapas vietoje tradicinių breketų? Štai kelios priežastys:

 • Kapos yra vos pastebimos, todėl suaugusiesiems jas negėda nešioti.
 • Kapas nešioti patogu. Jos nesukelia skausmo, nedirgina dantenų, nebraižo skruostų ir lūpų.
 • Gydymas kapomis dažniausiai būna trumpesnis ir reikalauja mažiau apsilankymų pas gydytoją.
 • Kai reikia, pavyzdžiui, ypatingomis progomis, kapas pacientas gali nusiimti.
 • Žmonės, nešiojantys kapas, neprivalo keisti savo kasdienių įpročių. Jie gali valgyti mėgstamą maistą ir sportuoti kaip įprasta.
 • Dantų tiesinimas kapomis neapsunkina bendros burnos higienos.
 • 1 žingsnis - Konsultacija ir diagnostika. Gydytojas ištirs Jūsų dabartinę dantų ir sąkandžio būklę ir atliks dantų skenavimą.
 • 2 žingsnis - Skaitmeninis gydymo planas. Patyrusių ,,Ordoline“ dantų technikų ir ortodontų komanda parengs gydymo planą kartu su Jūsų gydytoju. Kito vizito metu Jūsų gydytojas pristatys šį planą Jums ir parodys, kokių rezultatų pasieksite, baigę šį gydymą.
 • 3 žingsnis - Kapų gamyba. ,,Ordoline“ pagamins ir išsiųs kapas Jūsų gydytojui. Gydytojas atiduos kapas Jums, kartu su visomis būtinomis instrukcijomis.
 • 4 žingsnis - Gydymas. Nešiosite kapas 22 valandas per parą ir keisite jas taip dažnai, kaip nurodys Jūsų gydytojas. Pabaigę nešioti visas Jums skirtas kapas, mėgausitės savo nauja šypsena.

Daugiau informacijos apie dantų tiesinimą ,,Ordoline“ rasite www.ordoline.lt

D. U. K.

Kiek truks gydymas?

Kiekvienas gydymo atvejis yra unikalus ir priklausys nuo Jūsų esamos dantų ir sąkandžio situacijos. Vizito metu gydytojas įvertins, kiek truks Jūsų gydymas, laikantis atitinkamų gydymo nurodymų. Paprastai pacientai kapas nešioja nuo 8 iki 20 mėnesių.

Kam tinka gydymas kapomis?

Gydymui kapomis amžiaus ribų nėra. Džiaugtis sveika ir gražia šypsena gali visi suaugusieji ir jaunuoliai, kuriems sudygę nuolatiniai dantys.

Girdėjau, kad kapomis galima gydyti tik lengvus atvejus. Ar tai tiesa?

Anksčiau kapomis galima buvo gydyti tik lengvus atvejus. ,,Ordoline“ yra naujos kartos dantų tiesinimo sprendimas, apimantis daugybę ortodontinių įrankių ir 3D planavimo technologiją, todėl ,,Ordoline“ gali išspręsti net pačius sudėtingiausius gydymo atvejus. Jei Jūsų atvejis sudėtingas, gydant kapomis gali būti naudojami papildomos ortodontinės priemonės.

Ar gydymas kapomis yra brangesnis už gydymą breketais?

Dėl skirtingos kainodaros gydymas kapomis gali atrodyti brangesnis už gydymą breketais, tačiau tai nebūtinai bus tiesa. Gydantis breketais dažniausiai mokėsite tik už pirminį breketų tvirtinimą, o visi pakartotiniai apsilankymai ir breketų nuėmimas Jums kainuos papildomai. Taigi, galutinę gydymo breketais kainą galėsite pasiskaičiuoti tik baigę gydymą. Už dantų tiesinimą kapomis įprasta mokėti visą sumą iš karto, kadangi gydytojas gali tiksliai numatyti gydymo kapomis eigą, trukmę ir kainą. Jeigu abejojate dėl galimybės mokėti visą gydymo sumą iškart, gydymas kapomis gali tapti labiau prieinamas pasinaudojus atidėto mokėjimo paslauga.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Tam tikrų slapukų naudojimu reikalingas Jūsų sutikimas. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Plačiau

Sutinku