DANTIES ŠAKNIES KANALO/Ų GYDYMAS

Endodontija - tai mokslas apie dantų šaknų kanalus, dantų ligas, susijusias su pulpos (nervo) pažeidimais, jų diagnostiką ir gydymą.

KOKIE SIMPTOMAI ATSIRANDA PAŽEISTŲ DANTIES ŠAKNŲ METU?

Pulpos pažeidimus gali sąlygoti mikroorganizmai, kurie į nervą patenka per kariozinę ertmę, nekariozinės kilmės defektus (pvz. pleištinius defektus), periodontito kišenes, danties traumos metu atsiradusius defektus.

Neigiamiems pulpos pokyčiams įtakos gali turėti ir sisteminės organizmo ligos, sudėtinis dirgiklių efektas. Požymiai, kurie parodo, jog yra pažeista pulpa, tai:

 • Padidėjęs jautrumas šalčiui – trumpi skausmo priepuoliai pereinantys į lėtinį ilgai trunkantį.
 • Aštrūs ilgalaikiai savaiminiai skausmo priepuoliai su trumpais remisijos periodais, ypač intensyvėjančiais vakarais bei naktį.
 • Pradžioje lokalizuotas, vėliau išplitęs. Skausmas plinta į ausį, smilkinį, kaklą.
 • Jautrus perkusijai.
 • Skausmą pradžioje išprovokuoja šaltis, vėliau karštis, staigus temperatūrų kitimas.
 • Danties spalvos pakitimas.

Tačiau reikia nepamiršti, kad dažniausiai, pažeista pulpa nesukelia jokio skausmo, o simptomai atsiranda, kai pažeidimas išplinta į dantį supančius audinius.

DANTIES ŠAKNIES KANALO/Ų GYDYMO EIGA

 • Gydymo pradžia - pradedant endodontinį gydymą yra išvalomi karieso pažeisti danties audiniai, pašalinami seni užpildai, surandami danties šaknų kanalai.

 • Pašalinami uždegiminiai audiniai - toliau endodontinio gydymo metu yra pašalinami uždegiminiai audiniai. Atliekamas danties šaknų kanalų chemo-mechaninis paruošimas, naudojant endodontinius instrumentus.

 • Hermetiškas plombavimas - atlikus visus paruošiamuosius kanalų valymo žingsnius, danties šaknų kanalų sistema yra hermetiškai užplombuojama.

DAŽNIAUSIAI UŽDUODAMI KLAUSIMAI

 • Ar endodontinis gydymas yra skausmingas? Gerai atliktas šaknų kanalų gydymas sumažina esantį skausmą ir jo nesukelia. Dažniausiai, skausmas atsiranda dėl pažeisto nervinio audinio, o endodontinio gydymo metu pažeistas nervinis audinys yra pašalinamas.
 • Kiek vizitų reikia dantų šaknų kanalų gydymui? Jei nėra uždegiminio proceso, mūsų klinikoje endodontinis gydymas Jums bus atliktas per mažiausiai du apsilankymus. Pirmo vizito metu kanalai išvalomi, o antro - užplombuojami.
 • Kas nutiks, jei negydysiu dantų šaknų kanalų? Infekuotas dantis lieka infekuotas tol, kol nėra sugydomi jo šaknų kanalai arba dantis yra pašalinamas. Jei infekcija laiku negydoma, ji gali išplisti ir susiformuoti pūlinys (abscesas). Galų gale gali prireikti danties šalinimo ir kitų chirurginių procedūrų. Endodontinis gydymas yra atliekamas tam, kad dantis būtų išsaugomas.
 • Kokia yra endodontinio gydymo trukmė? Endodontiniam gydymui atlikti reikalinga nuo vieno iki kelių vizitų. Apsilankymų skaičius priklauso nuo gydymo sudėtingumo. Vienas vizitas dažniausiai trunka apie 1h – 1,5h.
 • Kada gydymą turėtų atlikti gyd. endodontologas specialistas? Dažnai pirminį endodontinį gydymą ir nesudėtingą endodontinį pergydymą gali atlikti bendrosios praktikos gydytojas odontologas. Tačiau sudėtingais pirminio endodontinio gydymo ir endodontinio pergydymo atvejais yra reikalingos papildomos žinios ir gebėjimai, kurie yra įgyjami 3 metų trukmės endodontologijos rezidentūros metu ir yra taikomi gydytojų endodontologų specialistų. Gydytojas endodontologas gali diagnozuoti ir gydyti pulpos ir viršūninio periodonto patologiją dantyse su sudėtinga topografine anatomija, išreikštu šaknų kreivumo laipsniu, išreikšta kalcifikacija ar vidinės rezorbcijos atvejais. Taip pat gydo endodontinių ligų komplikacijas, atlieka sudėtingą nekokybiškai gydytų dantų šaknų kanalų endodontinį pergydymą, gydo trauminius dantų pažeidimus bei jų ankstyvąsias ir vėlyvąsias komplikacijas.
Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Tam tikrų slapukų naudojimu reikalingas Jūsų sutikimas. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Plačiau

Sutinku