DANTŲ BALINIMOPROCEDŪRA

Šiais laikais labai populiari dantų estetinė procedūra. Tai greičiausias ir paprasčiausias būdas išlaikyti baltus dantis. Dantų balinimas atliekamas naudojant specialią balinimo medžiagą, kuri balinimui naudojama jau daugiau nei 100 metų ir yra pripažinta kaip efektyviausia priemonė saugiam dantų balinimui atlikti.

Tikriausiai nėra nė vieno žmogaus Pasaulyje, kuris nenorėtų turėti sveikos bei gražios šypsenos. Todėl nenuostabu, kad pastaruoju metu dantų balinimas vis labiau populiarėja. Ilgainiui danties spalva kinta dėl įvairių priežasčių, visų pirma – amžiaus. Taip pat dėl traumų, nekokybiškai plombuotų danties kanalų; kai kurių antibijotikų, dažančių produktų (kavos, raudono vyno, tabako, kolos ir pan,) vartojimo, paveldimumo, per gausaus fluoro kiekio, uždegimų ir t.t.

Dantys sudaryti iš trijų pagrindinių sluoksnių : emalio, dentino ir cemento. Burnos ertmėje kyšantį emalį (danties vainiką) labiausiai ir žaloja pastarieji veiksniai. Jis sudarytas iš tampriai tarpusavyje susiglaudusių neorganinių prizmių, tarp kurių yra mikrotarpeliai užpildyti organinėmis medžiagomis, į kurias būtent ir patenka dažikliai.

Jei dantų balinimas atliekamas laikantis nurodytų taisyklių ir sąlygų, dantų balinimo procedūra nėra kenksminga. Dantų balinimo geliai yra saugūs, veiksmingi ir ilgalaikiai. Medžiagoms yra suteikti kokybės sertifikatai CE, ISO.

DANTŲ BALINIMAS KABINETE SU „FLASH“ BALINIMO LEMPA

Dantų balinimui dažniausiai yra naudojamas vandenilio peroksidas, karbamido peroksidas, kurie balinimo procedūros metu skyla į vandenį ir aktyvųjį deguonį. Pastarasis oksiduodamas pigmentinius stambiamolėkulinius junginius – dėmes, jas skaido į smulkiamolekulinius bespalvius junginius ir dantys bąla.

Tetraciklininių dantų balinimas. Dantų vystymosi metu, maždaug iki 7 m., tetraciklinas jungiasi su danties kalciu. Pakinta cheminė emalio – dentino struktūra. Todėl šio tipo pigmentus yra sunkiau pašalinti. Spalvos pokyčiai priklauso nuo gautos antibijotikų dozės, ji svyruoja nuo gelsvos iki juodos spalvos. Nesunkiai pažeisti dantys (gelsvos, oranžinės ar rusvos spalvos) yra balinami įprastu būdu, t.y., kapomis ar lazeriu, sunkiau (pilkšvi, melsvi ar net juodi) – dengiami laminatėmis.

Klinikoje „Arūno Tursos odontologijos namai“ yra atliekamas dantų balinimas kabinete su „Flash“ balinimo lempa (balinimo medžiagą aktyvuojančiu aparatu) arba individualiomis balinimo kapomis namuose. Jums atvykus į kliniką gydytojas nuodugniai apžiūri dantis, rekomenduoja procedūras, kurios reikalingos atlikti prieš dantų balinimą.

Prieš dantų balinimo procedūrą yra atliekama profesionali burnos higiena, kurios metu dantys yra kruopščiai išvalomi ir paruošiami balinimo procedūrai. Pirmiausia dantenos ir aplinkiniai audiniai yra izoliuojami izoliacinėmis medžiagomis, tuomet dantys padengiami balinimo medžiaga, vyksta aktyvacija šviesa.

Dantų balinimas lempa trunka 1,5 val.

DANTŲ BALINIMAS INDIVIDUALIOMIS BALINIMO KAPOMIS

Balinimosi kursas trunka 10 – 14 dienų.
Balinimo kapos dėvimos 3-4 val. dienos metu. Arba naktį, viso miego metu.

Nuimami atspaudai nuo viršutinio bei apatinio žandikaulių, siunčiami į dantų technikų laboratoriją, kurioje yra gaminamos individualios kapos. Jos yra skaidrios, lengvos, netrukdo kalbėti, nekrenta. Sekančio vizito metu balinimo kapos yra pamatuojamos, gydytojas odontologas išsamiai paaiškina, parodo kaip jomis naudotis.

Balinimo procedūros metu, po dantų valymo šepetėliu bei tarpdančio siūlu, į balinimo kapas, lūpinius paviršius yra įšvirkščiamas balinimo gelis, ir dedamos ant dantų. Išsiėmus balinimo kapas, burnos ertmę būtina gausiai išskalauti vandeniu. Kapas išsiplovus – išsausinti. Balinimo proceso metu gali padidėti dantų jautrumas, todėl gydytojas odontologas rekomenduoja atitinkančias dantų pastas ar jautrumą mažinančius dantų kremus. Šiuo metu yra rekomenduojama vengti dažančių maisto produktų, gėrimų, citrusininių vaisių, gazuotų gėrimų, tabako gaminių.
Balinimo procedūros efektas labai priklauso nuo danties emalio ir dentino struktūros bei pigmentinių dėmių kilmės.

DANTŲ BALINIMO EIGA

  • Pirminio etapo metu atliekama profesionali burnos higiena

  • Antro etapo metu pacientas atvyksta dantų paviršiaus balinimui. Pirmiausia dantenos ir aplinkiniai audiniai yra izoliuojami izoliacinėmis medžiagomis, tuomet dantys padengiami balinimo medžiaga, vyksta aktyvacija šviesa. Procedūros trukmė 1,5 val.

DAŽNIAUSIAI UŽDUODAMI KLAUSIMAI

  • Kaip elgtis po dantų balinimo procedūros? Per pirmas 24 valandas po balinimo procedūros: nerūkyti, negerti kavos, arbatos, gazuotų rūgščių gėrimų, raudono vyno ir nevartoti kitų dažančių maisto produktų. Taip pat vengti spalvotos dantų pastos bei kitų spalvotų burnos priežiūros priemonių. Reguliariai atlikti profesionalią burnos higieną, kas 6 mėnesius.
  • Ar galima dantis balinti namuose? Galima balinti individualiomis balinimo kapomis namuose, kurias suteikia mūsų odontologijos klinika. Balinimosi kursas trunka 10-14 dienų, kapas privalu dėvėti 3-4 val. dienos metu arba naktį, viso miego metu.
  • Ar yra amžiaus apribojimai? Nerekomenduojama vaikams ir paaugliams iki 18 metų. Tokiame amžiuje dantų emalis nėra pilnai susiformavęs, dėl to balinimas gali sutrikdyti emalio formavimąsi.
  • Ar balinimo proceso metu padidėja dantų jautrumas? Balinimo proceso metu gali padidėti dantų jautrumas, todėl gydytojas odontologas rekomenduoja atitinkančias dantų pastas ar jautrumą mažinančius dantų kremus. Šiuo metu yra rekomenduojama vengti dažančių maisto produktų, gėrimų, citrusininių vaisių, gazuotų gėrimų, tabako gaminių.
  • Dėl kokių priežasčių gelsta dantys? Dantų spalvos pasikeitimą skatina: spalvoti gazuoti gėrimai, kava, juoda arbata, vynas ir kiti maisto produktai su dirbtiniais dažikliais Didžiausią įtaką turi rugštūs tamsūs produktai. Žalingiausias – tabakas. Karšti tabako dūmai yra žalingi ne tik burnos gleivinei, karštis atveria ir dentino kanalėlius, todėl pigmentas lengvai patenka į juos, ypač tose vietose, kur yra emalio įtrūkimų ar nusidėvėjimas.
Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Tam tikrų slapukų naudojimu reikalingas Jūsų sutikimas. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Plačiau

Sutinku