DANTŲ IMPLANTAVIMOPASLAUGOS

Šiuolaikinė odontologija gali pasiūlyti geriausius bei ilgaamžiškiausius dantų-šaknies protezus – implantus. Netekus vieno ar kelių dantų yra atliekama implantacija, kurios dėka, nereikia šlifuoti greta defekto esančių dantų, taip yra išsaugomi ir ypatingai tausojami danties vainikų kietieji audiniai.

KĄ REIKIA ŽINOTI APIE DANTŲ IMPLANTAVIMĄ

Šiuolaikinė odontologija gali pasiūlyti geriausius bei ilgaamžiškiausius dantų-šaknies protezus – implantus. Netekus vieno ar kelių dantų yra atliekama implantacija, kurios dėka, nereikia šlifuoti greta defekto esančių dantų, taip yra išsaugomi ir ypatingai tausojami danties vainikų kietieji audiniai.

Kas yra dantų implantai? Tai titaniniai, biotolerantiški mūsų organizmui varžtai (dirbtinės šaknys) , kurie yra sukami į viršutinį ar apatinį žandikaulį. Operacija yra atliekama vietinėje nejautroje ir užtrunka vos valandą. Jie skirti nenuimamų dantų protezų (vainikėlių, tiltų) fiksacijai, pagerina išimamų protezų fiksaciją. Implantais galima atstatyti nuo vieno dantų lanko defekto iki viso žandikaulio. Implantais galima visiškai atstatyti dantų estetiką bei funkciją. Jie stabdo kaulinio audinio rezorbciją (tirpimą) ir yra nepažeidžiami karieso, kaip natūralūs dantys.

Dantų implantus gamina keli šimtai firmų visame Pasaulyje. Jų rūšį, pagal esamą klinikinę situaciją Jūsų burnoje ir planuojamą protezavimą, parinks gydytojas odontologas konsultacijos metu. Taip pat bus įvertinama žandikaulių forma, dydis, kaulinio audinio kokybė, kiekis, gleivinės storis bei paslankumas. Be abejo, atsižvelgiama į paciento bendrą sveikatos būklę, į būsimo protezavimo planą bei daugelį kitų veiksnių.

IMPLANTAVIMO EIGA

  • Konsultacija - pirminės apžiūros metu atliekamos rentgeno nuotraukos, įvertinami paciento lūkesčiai. Taip pat įvertinami labai svarbus sveikatos rodiklai: paciento bendra būklė, žandikaulio kokybės ir kiekio santykis. Esant medicininėms indikacijoms gali būti derinama konsultacija pasitelkiant kitus specialistus (gyd.odontologą- ortopedą , gyd. endodontologą, gyd. ortodontą). Tik tuomet kai yra aiški struktūra, sudaromas gydymo planas.

  • Dantų implantavimas - visų chirurginių procedūrų metu naudojama vietinė nejautra. Implantacijos trukmė dažniausiai trunka nuo 30 min. iki 1val. Vieno vizito metu gali būti įsriegtas visas reikiamas implantų skaičius. Esant kaulo trūkumui operacijos metu gali būti atliktos kaulo priauginimo ar sinuso dugno pakėlimo opracijos. Po operacijos standartiškai seka 3mėn gijimo etapas.

  • Priežiūra - po operacijos pacientas supažindimas su gijimo etapu ir nurodoma reikalinga burnos ertmės priežiūra : gera burnos higiena, reguliarūs apsilankymai dėl implanto bei kitų dantų priežiūros. Tokia kontrolė reikalinga tam, kad išvengtume nereikalingų gijimo komplikacijų - uždegimų, kaulo patirpimų.

  • Protezavimas praėjus sėkmingam gijimo etapui pradedamas protezavimas ant implanto atramos - nuimami atspaudai siunčiami į laboratoriją. Praėjus gamybos etapui pagamintas dantis galutinai fiksuojamas ant implanto atramos paciento burnoje.

Prieš
Po

DAŽNIAUSIAI UŽDUODAMI KLAUSIMAI

  • Ar gali organizmas atmesti dantų implantą? Jei pacientas neserga infekcinėmis, virusinėmis, kraujo ar kaulo ligomis, yra gera individuali burnos ertmės higiena, atmetimo būti negali. Prieš procedūrą atliekami visi reikalingi tyrimai.
  • Ar yra amžiaus apribojimai implantacijai? Pagrindinis apribojimas – negalima implantuoti žmogui iki 18 metų. Senyvo amžiaus žmonėms, esant užtektinai kaulo, apribojimų nėra.
  • Ar implantacija skausminga procedūra? Operacijos metu pakanka vietinio nuskausminimo, kurio metu pacientas nejaučia jokio skausmo. Pooperaciniu laikotarpiu diskomfortas minimalus (priklauso nuo procedūros sudėtingumo), keletą dienų gali būti jautrumas ir patinimas.
  • Ar žmogus iš anksto turi susiplanuoti savo darbo grafiką? Kitą dieną po implantacijos galima dirbti kasdieninius darbus.
  • Kaip elgtis po implantacijos? Pirmąją parą negalima skalauti burnos ertmės, vartoti karštų valgių bei gėrimų. Implantų neturi veikti mechaninis krūvis kramtant, todėl valgyti reikia minkštos konsistencijos nekarštą maistą priešinga dantų lanko puse. Sekančias dienas po operacijos reikalingas burnos ertmės skalavimas skysčiais paskirtais implantuojančio gydytojo odontologo (2-3 kartus per dieną), valyti dantų pasta ir šepetėliu dantis bei tarpdančius. Kuo burnos ertmė bus „švaresnė“, tuo gyjimas bus greitesnis. Smulkesnius nurodymus bei reikalingus medikamentus nurodo gydytojas.
Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Tam tikrų slapukų naudojimu reikalingas Jūsų sutikimas. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Plačiau

Sutinku