Dažniausiai užduodami klausimai


Ortodontija 

Kada pirmą kartą reikėtų pasirodyti pas gyd. ortodontą? 

Pas gyd. ortodontą rekomenduojama pasirodyti jau nuo 6-7m., kad ateityje būtų galima išvengti sudėtingo ortodontinio gydymo.

Ar ortodontinis gydymas turi amžiaus apribojimų?

Ne, ortodontinis gydymas amžiaus apribojimų neturi.

Kokiais atvejais negalima gydyti ortodontiškai?

Ortodontinį gydymą nerekomenduojama pradėti po ūmių dantų traumų, bei esant aktyviam dantenų uždegimui. Ortodontinis gydymas gali būti pradedamas po dantenų uždegimų gydymo.

Kodėl suaugusiems pacientams reikalingas ortodontinis gydymas?

Ortodontinis gydymas reikalingas atkurti tamprius viršutinio ir apatinio žandikaulių dantų kontaktus, kad nebūtų pavienių dantų apydančio perkrovų ir ateityje šie dantys netaptų paslankūs. Esant kreiviems dantis, individuali burnos higiena yra sudėtinga, dažnai kaupiasi apnašos, o tai vėliau gali įtakoti dantenų, kaulo uždegimus (“paradantozę”). Po ortodontinio gydymo, tiesių dantų higiena yra žymiai paprastesnė. Ortodontinis gydymas dažnai reikalingas prieš dantų implantacijas, kad būsimas protezas ant implanto ilgai ir komfortiškai tarnautų. Taip pat, prieš įvairias estetines restauracijas, siekiant gražesnių rezultatų kuriant šypseną.

Kiek laiko trunka ortodontinis gydymas?

Ortodontinis gydymas gali trukti nuo 4mėn iki 3metų ar ilgiau. Trukmė priklauso nuo dantų padėties dantų lanke, nuo viršutinio ir apatinio žandikaulių dantų santykio tarpusavyje. Konkrečiau į šį klausimą galima atsakyti konsultacijos metu, po paciento apžiūros.

Kokios galimos ortodontinio gydymo komplikacijos?

Ortodontinio gydymo metu, kaip ir bet kokio gydymo metu, galimos įvairios komplikacijos: dantų šaknų trumpėjimas, emalio įskilimai, dantenų atsitraukimas, dantų jautrumas.

Ar yra tam tikrų apribojimų nešiojant breketus?

Taip, nešiojant breketus būtina laikytis “minkšto” maisto rėžimo.

Ar dažnai reikia lankytis pas gyd. ortodontą nešiojant breketus, ar ortodontines vaikiškas plokšteles?

Nešiojant vaikiškas ortodontines plokšteles pas gyd.ortodontą reikia lankytis kas 7-8 savaites. Nešiojant breketus, priklausomai nuo ortodontinio gydymo “fazės”, reikia atvykti kas 7-8 savaites “paveržimams“, o gydymo pabaigoje, jei sąkandžio korekcijai reikalingas elastikų nešiojimas, kas 3savaites, kad gyd. ortodontas galėtų stebėti, ar gydymas vyksta sklandžiai.

Ar nešiojant breketus sunku išsivalyti dantis?

Taip, nešiojant breketus burnos higiena yra sudėtingesnė, būtina įsigyti ortodontinį ir vieno danties ortodontinį dantų šepetėlius.

Ar skauda dantis nešiojant breketus?

Pacientai, nešiojantys breketus, retai nurodo skausmą. Dažniausiai dantys jautresni būna kelias dienas po breketų priklijavimo ir po “aktyvacijų”. Pacientai labiau jaučia diskomforą nei skausmą.


Ar sutrinka kalba gydantis ortodontiškai?

Jei ortodontinis gydymas vyksta ortodontinėmis vaikiškomis plokštelėmis, vaikai gydymo pradžioje “švepluoja”, vėliau tai išnyksta arba sumažėja. Nešiojant breketus kalbos sutrikimų nebūna.

Implatacija

Kas yra dantų implantas?

Dantų implantas - tai lyg dirbtinė danties šaknis, kurią gyd. odontologas įsriegia į kaulą. Ant jo tvirtinamas danties vainiką pakeičiantis dirbtinis vainikėlis. Žmogus su dantų implantais atrodo ir jaučiasi lyg su nuosavais dantimis.

Kiek reikia implantų?

Priklausomai nuo prarastų dantų kiekio, kuriame žandikaulyje sriegiami implantai ir kokia klinikinė situacija - pasirenkamas ir implantų kiekis. Jis viename žandikaulyje gali svyruoti nuo vieno iki aštuonių (visiškai nėra dantų)

Ar skausminga implantacija?

Implanto sriegimo procedūra atliekama vietinėje nejautroje - t.y. nuskausminant tik tą sritį, kurioje bus atliekama implantacijos procedūra. Pati procedūra yra tikrai neskausminga. Pacientui baimę kelia tai, kad šios procedūros atliekamos visai šalia akių, pačioje organizmo jautriausioje vietoje.

Kiek ilgai trunka implantacijos procedūra?

Priklausomai nuo situacijos. Paprasta implanto sriegimo operacija trunka nuo 20 iki 40 min. Jei situacija sudėtingesnė ir tenka taikyti papildomas priemones ( pvz. per mažas kaulo kiekis ), procedūra gali užtrukti ir ilgesnį laiką - iki 2 -3 val. Taip pat jei reikalingas didesnis implantų kiekis.

Kaip jaučiasi pacientas po implantacijos?

Jei pati implantacija buvo nesudėtinga, nebuvo taikomos papildomos priemonės, pasak pacientų, jie didelio diskomforto nepatyrė ir toliau, jau po implantacijos grįžo į normalų gyvenimo ritmą. Jei procedūra buvo sudėtingesnė - pacientui būna patinimas ar paburkimas operuotoje vietoje, kartais ir veide, kuris laipsniškai pradeda mažėti po antros operacijos dienos. Paprastai pacientai supažindinami su būsimu pooperaciniu laikotarpiu, perspėjami, Jiems pateikiamos rekomendacijos, kaip elgtis po operacijos, dar iki pačios implantacijos procedūros.

Ar visi žmonės gali suktis implantus?

Didesnę riziką turi pacientai, kurie serga lėtinėmis ligomis. Didelis priešas –nesubalansuotas cukrinis diabetas. Nerekomenduojama atlikinėti implantacijos gausiai rūkantiems žmonėms ir, žinoma, žmonėms su prasta burnos priežiūra. Tinkamas amžius nuo 17 metų.

Iš ko pagaminti implantai?

Dažniausiai naudojama medžiaga – titanas, tai pati biotolerantiškiausia medžiaga. Ją organizmas priima kaip savo. Dėl šios medžiagos panaudojimo, atmetimo reakcijos kilti negali.

Ar dažnai įvyksta atmetimo reakcija?
Implanto atmetimas tikrai nėra dažnas reiškinys. Jei operacijai buvo gerai pasiruošta, t.y surinkti reikalingi duomenys, pacientas nieko nenuslėpė apie savo ligos istoriją ir gerai vykdė gydytojo nurodymus, operacija turi pasisekti. Neprigiję implantai sudaro tik apie 1-2 proc. visų implantacijų. T.y turi vieną didžiausių sėkmių procentą iš visoje odontologijoje taikomų gydymo metodų. Patikimiau už implantą yra tik sveikas, negydytas ar nedidelį pažeidimą turintis dantukas.

Kiek ilgai gali tarnauti implantas?

Šiuo klausimu tarp gydytojų vis dar kyla tam tikros diskusijos. Vieni sako, kad visą likusį gyvenimą, kiti apibrėžia iki 10-15 metų. Aišku viena - gyvenimo eigoje vyksta tam tikri pasikeitimo ar senėjimo procesai, kurie turi įtakos ne tik implantams, bet ir visam organizmui. Be abejonės, ligai pažeidus nuosavus dantis, tai gali atsiliepti ir implantui. Todėl gydytojo rekomendacijos reguliariai lankytis klinikoje yra tikrai naudingos ir pacientui, ir gydytojui, kuris gali imtis tam tikrų prevencinių priemonių.

Kada po operacijos galima pradėti naudotis implantu?

Priklausomai nuo buvusios klinikinės situacijos ir pasirinktos operacijos technikos. Pats jau po operacijos gali išeiti su laikinu vainiku. Nuolatinis vainikas gaminamas praėjus 3-6 mėn. po implanto įsodinimo.

Kiek kainuoja implantas?

Implanto su operacija kaina svyruoja nuo 580 iki 800 eur. Šioms kainoms turi įtakos gydytojo patirtis ir implantų sistema, kuri yra naudojama (kurią implantų sistemą naudoti patars jūsų implantuojantis gydytojas). Į šią kainą neįeina papildomos operacijos ir medžiagos (ar jų reikės gydytojas jus informuos dar konsultacijos ir apžiūros metu). Į kainą neįeina ir nuolatinio vainikėlio gamyba, kuri gali sudaryti 550 eur (kokią konstrukciją pasirinkti jums patars protezuojantis gydytojas).

Gal geriau gaminti tiltini proteza?

Tam, kad pagaminti tiltinį protezą reikalinga apšlifuoti mažiausiai 2 dantis. Tai yra savotiškas danties traumavimas ir jo reikėtų vengti jei yra kitų sprendimo būdų. Tiltinio protezo priežiūra yra sudėtingesnė - sunkiau valymui pasiekiami paviršiai. Taip pat tiltinis protezas gali sukelti perkrovas atraminiams dantims ir ju tarnavimo laikas gausiai sutrumpės - taip išauginama didesnė problema.

Aplankykite mūsų klientų šypsenų galeriją

šypsenų galeriją

gydymas išsimokėtinai

SB lizingas

Mūsų kontaktai

Arūno Tursos odontologijos namai
Žemaitės g. 15, Vilnius, LT-03230
Žiūrėti didesnį žemėlapį

Registracija ir informacija
Tel. +370 656 99994
El. paštas: info@adentis.lt

mūsų kontaktai